Hakkımızda

Hakkımızda

Toplum sağlığı için bir asra yakın bir süredir hizmet veren Mustafa Nevzat İlaç 2012 yılında Amgen İlaç şirketi tarafından satın alınmıştır. 2020 yılında Gensenta adını alarak daha geniş bir coğrafyada, daha fazla hastaya, yeni ve kapsamlı çözümler sunma yolundaki çalışmaları ile hastaların ilaca erişimini kolaylaştırmış olan Gensenta, 2022 Kasım ayında Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından biri olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gensenta 600 kişilik uzman kadrosu ve modern tesisleriyle Türkiye'nin en önemli mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticilerindendir. Gensenta Hammadde Üretim Tesisleri'ndeki birbirinden bağımsız dört ayrı üretim ünitesinde; penisilin grubu ilaç etkin maddeleri, Etodolak ve diğer ilaç etkin maddeleri üretilmektedir. Türkiye’de tek penisilin üretim tesisine sahip olan Gensenta, 2006 yılında hammadde ve mamul ürün tesisleri ile FDA onayından geçerek mamul ürüne yönelik olarak FDA onayı almış ilk Türk ilaç üreticisi olmuştur.

Gensenta, dünya standartlarındaki "Güncel İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)" ve "Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (cGLP)" kurallarına uygun olarak, ISO 14001 – 45001 – 50001 yönetim sistemlerine sahip tesislerinde, sürekli eğitim, bilgi birikimi ve modern teknoloji ile üretilen ilaçları, yeni ve kapsamlı çözümleri; yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da birçok ülkede insan sağlığının hizmetine sunmaktadır.

Vizyonumuz

Ulusal İlaç Endüstrisi'nde "ilkler"e imza atmış bir kuruluş olarak bu öncü görevimizi sürdürmek ve uluslararası alana taşımak; birlikte çalıştığımız kişiler, kuruluşlar ve çalışanlarımız açısından oluşturduğumuz güveni devam ettirmek ve her zaman tercih edilen bir paydaş olmaktır.

Misyonumuz

Ülkemiz ve dünya insanlarının daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri adına kaliteli, güvenilir ve en uygun maliyetli ürünleri sunmaktır.